Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?
Google News Icon Takip Et

Piyasalar, güçlü geçen bir kasım ayının ardından yılın son ayına başlarken bu ivmeyi korumak istiyor. Ancak hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Zorlu Yolculuk

Borsalar, aralık ayında şimdiye kadar inişli çıkışlı yollardan geçiyor. Dow Jones ve S&P 500 ay başından bu yana sırasıyla 0,35% ve 0,2% değer kaybetti. Gün sonunda işlemlerin sona ermesiyle kaybedilecek bir sonuç, her iki endeks için de beş haftalık kazanma serisini bozabilir. Öte yandan Nasdaq 0,2% artışla üst üste altıncı haftasını da kazançla kapatmaya hazırlanıyor.

🫢2. OpenAI Draması Bitmiyor 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

İngiliz regülasyon otoritesi Microsoft’un (MSFT) ChatGPT yaratıcısı OpenAI’a yaptığı yatırıma ilişkin endişeler dile getirdi. İngiltere, ikili arasındaki ilişkinin rekabet boyutuna yönelik hamle yapan ilk büyük otorite oldu. Rekabet ve Piyasalar Kurumu, Microsoft’un OpenAI’a yaptığı 10 milyar dolarlık yatırımın, Microsoft’un defakto kontrole sahip olduğu bir “birleşme durumu” yaratıp yaratmadığını araştırıyor.

🤝 3. Amazon Üyelerini Sevindiriyor 

Amazon (AMZN), Prime üyelerine özel bir market alışverişi üyeliği sunmaya hazırlanıyor. Şirket teklifine göre Denver, Sacramento ve Columbus’taki Prime üyeleri, Whole Foods ve Amazon Fresh gibi (minimum 35 dolar sipariş tutarıyla) marketlerden ayda 9,99 dolar karşılığında sınırsız market siparişi verebilecek. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC