Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Kasım 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Tatil Rehaveti

Piyasalar dört haftalık bir kazanç serisinin ardından dün bir mola verdi. Hisseler, 10 yıllık Hazine tahvili getirisinin ekim ayı sonlarında kısa süreliğine ulaştığı 5% seviyesinden geri çekilmesinden bu yana geçen haftalarda bir ralli yapmıştı. Ancak Dow, S&P 500 ve Nasdaq bu haftaya düşüşle başladı. Bespoke Investment, S&P 500’ün 1945’ten bu yana Şükran Günü tatilini takip eden işlem haftasında düşük performans gösterdiğini hatırlattı. 

🛍️ 2. E-ticaret Kazandı

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

E-ticaret hisseleri, rekor Black Friday satışları ve Cyber Monday için güçlü tahminlerin ardından dünü artışlarla tamamladı. Etsy (ETSY) ve Wayfair (W) hisseleri sırasıyla yaklaşık 3% ve 7% artıda kapandı. Online alışverişten yararlanan yazılım şirketleri de yükselişe geçti. Online perakendeciler için teknoloji hizmetleri sunan Shopify (SHOP), şirketin tüccarların 4,1 milyar dolarlık rekor satış gerçekleştirdiğini açıklamasının ardından 5% değer kazandı. 

🤖 3. AB Dur Dedi

Amazon’un (AMZN) robot süpürge umutları hafiften sallanmaya başladı. Roomba üreticisi iRobot (IRBT) hisseleri, Avrupa Birliği’nin antitröst gözlemcisinin Amazon’un şirketi satın alma planının rekabet endişelerini artırdığı uyarısında bulunmasının ardından dün 17% geriledi. 1,7 milyar dolarlık satın alma işlemiyle ilgili devam eden bir soruşturma yürüten Avrupa Komisyonu, Amazon’un iRobot rakiplerinin çevrimiçi sitesine erişimini engelleme veya azaltma yeteneğine sahip olabileceğini tespit ettiğini söyledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti