Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

November 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Güçlü Kasım

Wall Street, ABD hisselerinin üst üste dört olumlu hafta geçirmesinin ardından kasım ayını artıda tamamlamayı umuyor. Geçtiğimiz hafta Dow Jones 1,3%, S&P 500 1% ve Nasdaq 0,9% değer kazandı. Endekslerdeki bu artışı, tahvil getirilerinin gerilemesi de destekledi. Yatırımcılar bu hafta diğer potansiyel katalizörlerin yanı sıra tatil dönemi perakende harcamaları trendlerini, yeni konut satışları verilerini ve perşembe günü beklenen çekirdek kişisel tüketim harcamaları verilerini izleyecek.

🛒 2. Tüketiciler Harcamaya Devam Ediyor

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Black Friday’de indirimlerden faydalanan alışverişçilerin önünde en az bir fırsat daha var. Perakendeciler yılın en önemli alışveriş dönemlerinden birinde nasıl bir performans gösterdiklerini anlamaya çalışırken, tatil pazarlıkçıları da Cyber Monday damgasını vuracak indirimler arayacak. Adobe Analytics verilerine göre, Black Friday fırsatları bu yıl her zamankinden günler ya da haftalar önce başlarken, e-ticaret harcamaları bir önceki yıla göre 7,5% arttı. 

🎦 3. Şükran Günü’ne Filmler Damga Vurdu

Sinemalar, Şükran Günü’nde sağlam bir performans sergiledi. Lionsgate’in (LGF.A) “Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes” filmi beş günlük süre zarfında tahmini 42 milyon dolar elde ederek sinema hasılatına liderlik etti. Apple’ın (AAPL) Sony (SONY) tarafından dağıtılan epik biyografik filmi “Napoleon” da yaklaşık 32,5 milyon dolar hasılat elde etti. Hafta sonu Disney’nin (DIS) gişedeki başarısızlığı devam etti. 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC