Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Kasım 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Rallide Mola

Üç büyük endeks de dünü düşüşle kapattı. Böylece S&P 500 ve Nasdaq’ın art arda beş gün süren kazanç serisi sona erdi. Bu düşüş Fed yetkililerinin geçtiğimiz haftalardaki toplantılarından, enflasyonun inatçı olabileceği veya yükselebileceği endişeleri nedeniyle Fed politikasının “kısıtlayıcı” kalması gerekeceğini gösteren tutanakları yayınlamasıyla geldi. Öte yandan, bir dizi perakende şirketinin bilançosu da yatırımcıların gündemindeydi. American Eagle (AEO) hisseleri, şirketin hayal kırıklığına uğratan beklentiler açıklamasının ardından yaklaşık 16% düşerken, Lowe’s (LOW) da 2023 satış görünümünü düşürdükten sonra 3,1% geriledi.

🤝 2. Altman’ın Geri Dönüşü

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Gözler bir kez daha Silikon Vadisi’nde. Hafta sonu OpenAI yönetim kurulu tarafından görevden alınan ve yapay zekâ şirketinin en büyük yatırımcılarından biri olan Microsoft’un (MSFT) yeni yapay zekâ araştırma birimine liderlik edeceği açıklanan Sam Altman, OpenAI’a geri döndü! Hafta sonu yaşanan karmaşanın ardından yaklaşık 700 OpenAI çalışanı, Altman’ın şirkete geri dönmemesi durumunda istifa edeceklerini açıklamıştı. 

💸 3. Nvidia Bilançosu 

Nvidia (NVDA) üçüncü çeyrek bilançosunda bir kez daha Wall Street’in beklentilerini aştı. Ancak çip şirketi, ABD’nin Çin ve diğer ülkelerdeki satışları etkileyen ihracat kısıtlamalarının önümüzdeki çeyrekte rakamlarına zarar verebileceği konusunda da uyardı. Bununla birlikte, Nvidia oldukça umutlu kalmaya devam ediyor. Yapılan bir açıklamaya göre, 29 Ekim’de sona eren çeyrekte gelirini yıllık bazda 206% artıran şirket ayrıca, dördüncü mali çeyrek için 20 milyar dolar gelir öngörüsünde bulundu. Ki bu da yaklaşık 231%’lik bir gelir artışı anlamına geliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti