Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

November 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Soğuk Enflasyon, Sıcak Piyasa

Beklenenden daha düşük gelen enflasyon verileri dün borsaları canlandırarak S&P 500’e nisan ayından bu yana en iyi gününü yaşattı. Nasdaq 2%’nin üzerinde yükselirken, kısmen Home Depot’un (HD) bilanço sonrası güçlü performansıyla desteklenen Dow yaklaşık 500 puan arttı. Ekonomideki ılımlılık işaretlerinin Hazine tahvili getirilerini düşürmesi ve FED’in faiz artırımlarına son verdiğine dair umutları artırması nedeniyle piyasaların bu ay keyfi yerinde diyebiliriz.

🛒 2. Target’tan Büyük Kâr

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Target (TGT) bugün Wall Street’in beklentilerini ziyadesiyle aşan kârıyla süpermarket zincirlerinin bilançolarına start verdi. Şirket, istenmeyen ürün bolluğunun kârını azaltmasının ardından envanterini yeniden düzenlemeye çalıştığı için son zamanlarda satışlarının düşmesi nedeniyle baskı altında kalmıştı. Alışverişçiler mağazalara geldiklerinde çoğunlukla temel ürünlere yöneliyor ve Target’ın meşhur olduğu isteğe bağlı ürünlere çok fazla harcama yapmıyor. Yine de yatırımcılar bilançoda gördüklerini beğenerek Target hisselerini piyasa öncesi işlemlerde çift haneli rakamlara yükseltti.

🔎 3. Arama Rekabeti

Alphabet (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai salı günü verdiği ifadede Apple’ın (AAPL) Safari arama gelirlerinin 36%’sını Google’dan aldığını doğruladı. İki teknoloji devi arasında yapılan ve Google’a Apple’ın cihazlarında varsayılan arama motoru statüsü veren düzenleme, Adalet Bakanlığı’nın anlaşmaya ilişkin antitröst davasının merkezinde yer alıyor. 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC