Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

October 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalarda ekim ayındaki karışık görünüm devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Teknoloji Hezimeti

Teknoloji hisseleri, birkaç önemli bilançonun hayal kırıklığı yaratması nedeniyle bu hafta borsaları aşağı çekti. Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOGL) üç aylık raporunun ardından dün 9%’un üzerinde değer kaybederken, bugün de piyasa öncesi işlemlerde 2% daha düştü. Facebook’un ana şirketi Meta Platforms (META) ise karışık rakamlarının ardından yaklaşık 4% geriledi.

🚗 2. Ford-UAW Uzlaşması

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Ford Motor (F) ve United Auto Workers sendikası, yaklaşık altı hafta süren işçi grevlerinin ardından geçici bir anlaşmaya vardı. Ford’un üçüncü çeyrek bilançosundan bir gün önce yapılan geçici anlaşma, şirketin sendika tarafından temsil edilen 57 bin işçisi için 25% ücret artışı, yaşam maliyeti ayarlamaları ve diğer sözleşme iyileştirmelerini içeriyor. Ford’un grevdeki işçileri, anlaşma onay için UAW liderlerine ve ardından onay oylaması için üyelere giderken işlerine geri dönecekler.

👑 3. Morgan’ın Yeni Lideri

Morgan Stanley (MS) yakından izlenen bir liderlik yarışının ardından yeni CEO’sunu belirledi. Ted Pick, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere James Gorman’ın yerine geçecek ve bankanın yönetim kuruluna katılacak. Morgan Stanley’de deneyimli bir isim olan Pick, şu anda yatırım bankacılığı ve ticaret faaliyetleri de dahil olmak üzere Wall Street operasyonlarını yönetiyor. 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC