Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

October 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalarda ekim ayındaki karışık görünüm devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Yataya Geçiş

Borsalar, dün pek büyük hareketler sergilemedi diyebiliriz. Nasdaq ve S&P 500 hafif gerilerken, Dow günü zar zor yeşilde tamamladı. Bu arada bilanço sezonu da tüm hızıla devam ediyor. Morgan Stanley (MS) ve Procter & Gamble (PG) beklentilerin üzerinde rakamlar açıkladı. Kapanıştan sonra ise Tesla (TSLA) ve Netflix (NFLX) raporlarını paylaşacak. Ekonomik verilere gelince, konut piyasası bugün yeni konut başlangıçları ve ipotek talep verileriyle odak noktasında olacak.

✈️ 2. Savaşın Etkileri Hissediliyor

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

United Airlines (UAL), İsrail-Hamas savaşı nedeniyle Tel Aviv uçuşlarını askıya almasının, içinde bulunduğumuz çeyrekte kârlılığını olumsuz etkileyeceği konusunda yatırımcıları uyardı. Bu etkinin ne kadar olacağı, savaşın ve dolayısıyla uçuşların durdurulmasının ne kadar süreceğine bağlı olacak. 

🏠 3. Ev Piyasası Korkutuyor

Emlak, bugünlerde korkutucu bir görünüme sahip. Artan ipotek oranları alıcıları endişelendirirken, ev inşaatçılarının duyarlılığı son 10 ayın en düşük noktasına gerileyerek negatif bölgeye düştü. Mortgage Bankers Association’a göre ipotek talebi, 1995’ten bu yana en düşük seviyeye geriledi. Şimdi zaten pahalı olan konut piyasası, FED’in enflasyonla mücadele etmesi ve 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirilerinin yüksek seyretmesi nedeniyle daha yüksek oranlarla mücadele etmek zorunda.

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC