Bültenler

Piyasa Öncesi – Zayıf Gelen Banka Bilançoları

January 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Zayıf Gelen Banka Bilançoları

Goldman Sachs (GS)’ın zayıf bir bilanço sonucu açıklamasının ardından dört günlük yükseliş serisi sona eren Dow Jones sanayi ortalamasıyla birlikte, ABD hisseleri salı gününü çoğunlukla düşüş kaydederek kapattı.

Günü düşüşle kapatanlardan bir diğeri S&P 500 olsa da yatırımcıların 2023 başındaki rallinin sürüp sürmeyeceğine odaklanması sayesinde Nasdaq Composite yükselişini sürdürdü.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Mega piyasa değerli şirketlerden bazılarında endeks performansını destekleyen güçlenme

● Son bilançolara gösterilen karmaşık tepki

● 2023’teki güçlü başlangıcın ardından bir miktar kâr satışının gerçekleşmesi

● S&P 500’ün 4.000 seviyesinde dirençle karşılaşması

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Emlak, Enerji, Bilgi Teknolojileri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

● Zayıf: İletişim Hizmetleri, Malzeme, Finans, Sanayi

Öne Çıkan Hisseler

● Aralık verilerine göre günlük aktif kullanıcı sayısında 18%’lik yükseliş olmakla birlikte satışlarda (gelir) bir düşüş görülen Roblox (RBLX) hisseleri 12% değer kazandı.

● Geçtiğimiz yıl 4,14 milyon ons üretim yaptığını açıklayarak üretimde üst üste üçüncü düşüş yılını yaşayan dünyanın ikinci en büyük altın üreticisi Barrick Gold (GOLD) 5% düşüş yaşadı.

● Morgan Stanley (MS, +5,8%) dördüncü çeyrek gelir beklentilerini yakalayamamış olsa da kurumun çeyrek dönem bilanço sonuçlarına yönelik tepkiler olumlu.

● S&P 500’de işlem gören Mohawk (MHK, -7,15%), Lumen Technologies (LUMN, -4,58%) ve Automatic Data (ADP, -2,93%) tabelanın en alt sıralarında kaldı.

Piyasa Öncesi - Zayıf Gelen Banka Bilançoları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı