Bültenler

Piyasa Öncesi – “Yine” Powell Etkisi

February 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – “Yine” Powell Etkisi

FED Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonun 2023’te önemli ölçüde düşeceğine ancak daha fazla faiz artırımının gerekli olacağına dair yorumlarının ardından, ABD hisseleri dalgalı geçen salı seansını keskin yükselişlerle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● FED Başkanı Powell’ın, güçlü istihdam verilerinden etkilenmediğini yansıtan yorumlarının sindirilmesi 

● Mega piyasa değerli şirketlerde görülen, piyasayı destekleyen fiyatlama hareketi  

● S&P 500’ün 4.100 puan seviyesinde tutunması ve açık pozisyonları kapatma eğilimini tetiklemesi  

● Microsoft (MSFT)’un yeni yapay zeka destekli Microsoft Bing arama motorunu ve Edge tarayıcısını duyurmasının, yapay zeka bağlantılı birçok emsal hissede güçlü yükselişleri körüklemesi

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Bilgi Teknolojileri İletişim Hizmetleri, Enerji, Finans, Malzeme

● Zayıf: Temel Tüketim Malları, Kamu Hizmetleri, Emlak

Öne Çıkan Hisseler

● Microsoft (MSFT, +4,2%)’un yeni yapay zeka destekli Microsoft Bing arama motorunu ve Edge tarayıcısını duyurması, öğleden sonraki yükseliş eğilimini destekledi. Diğer yapay zeka şirketleri de yükseliş eğilimine ayak uydurdu ve piyasadaki geniş çaplı yükselişi destekledi. Bu bağlamda en fazla yükselen hisseler Alphabet (GOOG, +4,4%), Baidu (BIDU, +12,2%) ve NVIDIA (NVDA, +5,1%) oldu.

Piyasa Öncesi - "Yine" Powell Etkisi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı