Bültenler

Piyasa Öncesi – Yılın Son İşlem Günü

December 30, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Yılın Son İşlem Günü

ABD borsa endeksleri perşembe günü yılın sondan ikinci işlem seansını sert yükselişlerle kapatırken, 2,6% yükselen Nasdaq Composite haftanın ilk günlerindeki kayıplarını telafi etti.

ABD haftalık işsizlik başvuruları verisi, bu haktan faydalanan kişi sayısının şubat ayından bu yana en yüksek seviyesine çıktığını gösterdi. Bu seviye, FED’in faiz artırımlarının enflasyondaki artışı frenlerken aynı zamanda ekonomik büyümeyi de yavaşlattığının bir işareti olabilir. Bu verinin ardından üç ana endeks açılış öncesi işlemlerde yükseliş kaydetti.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Hazine tahvili getirilerinde geri çekilme

● Haftanın “ilk” ve “devam eden” işsizlik başvuruları raporuna gösterilen olumlu tepki

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin güçlü performansı

● İşlem hacmi düşük kalmasına rağmen yoğunluğun alış yönünde olması

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Bilgi Teknolojileri, İletişim Hizmetleri, Emlak, Malzeme

Zayıf: —

Öne Çıkan Hisseler

● Alıcılar marj konusunda satıcıları NYSE’de 5’e, NASDAQ’da ise 4’e katladı.

● 3nm çip üretimini başlatması ve üretim kapasitesini artırması dolayısıyla bir kutlama etkinliği düzenleyen ve ileri üretim için önemli bir dönüm noktasına imza atan Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM, +4,0%) grubun öne çıkan ismi oldu.

● Büyüme hisseleri yükselişini sürdürdü ve seansın başlarına kıyasla daha büyük bir marj kaydederek değer hisselerini geride bıraktı.

Piyasa Öncesi - Yılın Son İşlem Günü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı