Bültenler

Piyasa Öncesi – Tesla Rüzgarı

January 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Tesla Rüzgarı

Dördüncü çeyrek gayri safi yurt içi hasıla verisinin beklentilerin hafifçe üzerinde gelmesi ve ekonominin 2023’te yumuşak bir iniş yapabileceğine dair yatırımcı güvenini arttırması sayesinde, ABD hisseleri perşembe gününü yükselişle kapadı. S&P 500 seansı, aralık ayı başlarından bu yana en yüksek seviyesinde tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Tesla (TSLA)’nın olumlu bir bilanço açıklamasının, mega piyasa değerli hisseler bölgesinde süregelen ve piyasaları destekleyen toparlanma çabasına itici güç sağlaması 

● Açıklanan çok sayıda bilançonun yatırımcılardan karma tepkiler alması 

● Dördüncü çeyrek GSYİH, haftalık yeni işsizlik başvuruları ve aralık ayı dayanıklı mal siparişleri gibi verilerin beklentileri aşması 

● TSİ 16.30’da açıklanan büyüme verisinin ardından hazine getirilerinin yükselmesi  ve dolar endeksinin güçlenmesi

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Enerji, Bilgi Teknolojileri, İletişim Hizmetleri, Emlak

Zayıf: Temel Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● S&P 500’de işlem gören Seagate Tech (STX, +12,08%), United Rentals (URI, +9,31%) ve First Solar (FSLR, +4,96%) listenin ilk üç sırasını paylaşan isimler oldu.

STX, bilanço/beklenti raporlarının açıklanmasının ardından değer kazandı. URI, gelecek dönem beklentilerinin çok da iyi olmayan bilançoyu gölgede bırakması ve hissedarlara gelir dağıtımı haberleri sonrasında yükseliş kaydetti. FSLR ise güneş enerjisi sektöründeki genel eğilimin aksine güçlü bir kazanç sağladı.

● American Express (AXP), Chevron (CVX) ve Colgate-Palmolive (CL) bugünkü açılış öncesinde bilanço açıklayacak önemli isimler arasında.

Piyasa Öncesi - Tesla Rüzgarı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı