Bültenler

Piyasa Öncesi – Target’ın Korkutan Beklentileri

November 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Target’ın Korkutan Beklentileri

Yılbaşı tatil sezonuna doğru giderken Target (TGT)’ın gelirlerinin beklentilerin çok altında kalmasının ardından ve güçlü ekim ayı perakende satışları FED’in faiz artışlarına devam edeceği yönündeki endişeleri canlı tutarken, ABD hisseleri çarşamba gününü düşüşle kapadı.

Hareketli Sektörler

● Geniş tabanlı satış, 11 farklı S&P 500 sektöründen dokuzunun negatif bölgede kalmasına neden oldu. Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle en büyük kaybı yaşayan ise enerji sektörü (-2,2%). WTI ham petrol vadelileri 1,2% düşüşle 85,67 dolara geriledi.

Öne Çıkan Hisseler

Bath & Body Works, beklentilerin üzerinde bir kazanç raporu açıklamasının ardından 22% yükseliş kaydetti.

DLocal, açıktan satış yapan Muddy Waters’ın şirket hakkında yayımladığı bir raporun ardından 50% düştü.

Target’ın mevcut ortama göre kendisini doğru konumlandırma yeteneğine ve tüketici sağlığına yönelik yatırımcı endişelerinin olduğuna dair haberler gelmesi üzerine TGT hisseleri 13% değer kaybetti.

Micron, DRAM ve NAND plakası üretiminde yaklaşık 20% oranında kesinti yapacağını ve son dönemde 2023 için piyasa görünümünün zayıfladığını açıklamasının ardından 6,7% değer kaybetti. Micron ayrıca sermaye harcamalarını azaltmaya yönelik çalışmalar yaptığını da belirtti.

● Diğer hareketli hisseler: MMAT (-5,85%), DWAC (-16,08%), MMTLP (-9,04%), MULN (-7,79%), PHUN (-9,93%), GLBL (-15,34%) ve SATX (-17,20%).

Piyasa Öncesi - Target'ın Korkutan Beklentileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı