Bültenler

Piyasa Öncesi – S&P500’de Direnç Noktası

January 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – S&P500’de Direnç Noktası

Son bir ayın en kötü gününü yaşayan Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500 endeksiyle birlikte ABD borsa endeksleri çarşamba gününü sert düşüşlerle kapadı.

Tatil alışveriş sezonunda perakende satışların düştüğünü gösteren veriler, FED’in faiz artırımlarıyla tüketici harcamalarında ve ekonomik büyümede hız kaybına sebep olduğuna dair endişeleri körükledi.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Mega piyasa değerli hisselerin birçoğunun daha önce kazandıklarını geri vermesi

● S&P 500’ün 200 günlük hareketli ortalamasının (3.975) altına düşmesi

● Aylık ÜFE oranında beklenenden daha büyük bir düşüş olmasına rağmen aralık ayı perakende satış ve üretim verilerinin zayıf olması

● Piyasalardaki büyümeye dair kaygıları yansıtan ekonomik verilerin ardından hazine getirilerinin sert şekilde düşmesi

● San Francisco FED Başkanı Daly’nin şubattaki faiz artırımının 25 veya 50 baz puan olabileceğini ve St. Louis FED Başkanı Bullard’ın karar vericilerin daha agresif adımlar atmayı sürdürmeyi tercih ettiğini açıklaması (her ikisinin de Federal Açık Piyasa Komitesi’nde (FOMC) oy hakkı yok)

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: —

● Zayıf: Temel Tüketim Malları, Kamu Hizmetleri, Finans, Sağlık, İletişim Hizmetleri

Öne Çıkan Hisseler

● Fastenal (FAST), Fifth Third (FITB), Procter & Gamble (PG) ve Truist (TFC) bugünkü açılış öncesinde bilançolarını açıklaması beklenen şirketler arasında.

● Olası bir iflas başvurusu öncesinde sermaye desteği ve potansiyel bir alıcı arayışında olduğunu açıklayan Bed Bath & Beyond (BBBY) 4,8% değer kaybetti.

● Diğer hareketli hisseler: HKD (+10,07%), BTB (-69,43%), BLUE (-17,24%), MULN (-6,63%), AMC (-6,92%), TSLA (-2,06%), SCLX (+22,77%), PRVB (-13,77%).

Piyasa Öncesi - S&P500'de Direnç Noktası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı