Bültenler

Piyasa Öncesi – Şahinleşen FED

February 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Şahinleşen FED

Toptan satışlardaki enflasyon baskılarının ocak ayında beklenenden daha fazla arttığını gösteren verilerle birlikte ABD hisseleri, perşembe gününü keskin bir düşüşle tamamladı.

Buna ek olarak, bazı FED üyelerinin daha büyük, yarım puanlık bir faiz artışının mantıklı olabileceğini savunmasıyla faiz oranlarının beklenenden daha hızlı ve daha fazla oranda artırabileceği endişeleri ortaya çıkarak var olan olumsuz havayı körükledi.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Açıklanan bilanço sonuçlarındaki karışık sonuçların sindirilmesi 

● Açıklanan ekonomik verilere yönelik olumsuz tepkiler 

● Bu olumsuz verilere karşılık yükselen hazine tahvili getirileri 

● St. Louis FED Başkanı James Bullard (FOMC seçmeni değil), Mart FOMC toplantısında 50 baz puanlık bir faiz artışına hayır demeyeceğini söyledi. Bloomberg’e göre ise 1 Şubat toplantısında da 50 baz puanlık bir faiz artırımını savunmuştu.

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü:–

● Zayıf: Emlak, Kamu Hizmetleri, Sanayi, Temel Tüketim Malları, Teknoloji, Ham Madde

Öne Çıkan Hisseler

● Spesifik olarak bazı şirketler, yatırımcılarını açıkladı kazanç ve/veya gelecek bilanço öngörüleriyle memnun etti. Twilio (TWLO, +%14,2), Roku (ROKU, +%11,2) ve Cisco (CSCO, +%5,2)’yu bu şirketler arasında gösterebiliriz.

● DocuSign ise çalışanlarının 10%’unu (~700 çalışan) işten çıkartarak, büyük teknoloji şirketlerinin içinde bulunduğu “işten çıkarma” furyasına katılmış oldu.

Piyasa Öncesi - Şahinleşen FED

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı