Bültenler

Piyasa Öncesi – Şahin FED

December 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Şahin FED

Gösterge faiz oranını beklentilere paralel olarak 50 baz puan artıran FED, faizlerin zirve seviyesine yakın olduğuna dair sinyaller verdi. Bunun ardından ABD hisseleri çarşamba gününü düşüşle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● FOMC kararının açıklanmasından hemen sonra gelen tepki satışları

● FED Başkanı Powell’ın basın konferansındaki sözlerinin sindirilmesi

● S&P 500’ün 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkması ve 4.000 seviyesinin altında kalması

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin çoğunda, endeks performansını aşağıya çeken güç kaybı

Öne Çıkan Sektörler

● Sadece bir sektör yeşil bölgede kapanış yaptı. O da ucu ucuna yeşil alanda kalabilen Sağlık sektörü (+0,14%). Diğer sektörlerin tümü kırmızı bölgede kaldı. Finans sektörü -1,29% ile günün en çok kaybedeni oldu.

Güçlü:

Zayıf: Malzeme, Finans, Bilgi Teknolojileri, Emlak, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Yükselişine devam eden gümüş (XAGUSD) son 32 haftanın en yüksek seviyesine tırmandı.

● General Motors (GM) 740.000 adet SUV ve kamyonu geri çağıracağını duyurdu. Bu çağrının sebebi, gündüz farlarının sönmemesi ve gözlerde kamaşma yapması.

● Avrupa Birliği Dijital Pazarlar ve Hizmetler Yasası Apple (AAPL) üzerinde baskı oluşturuyor. Analistlere göre bu yasa Apple’ın, iOS’u üçüncü taraf uygulamalara açmasını ve muhtemelen 15% ve 30%’luk komisyonları kaldırmasını tetikleyen bir etken.

● Diğer hareketli hisseler: NVAX (-9,98), AFRM (-3,72%), ICVX (+107,22%), RNA (+53,64%), LEN (-1,98%), SPY (-0,40%), HON (+0,61%), QQQ (-0,57%), TSLA (-2,52%), AMC (0,52%), BTC.X (+0,34), MMAT (+4,51%), MRNA (+5,66%) ve ROOT (+3,41%).

Piyasa Öncesi - Şahin FED

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı