Bültenler

Piyasa Öncesi – Rallisiz Bir Yıl Sonu

December 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Rallisiz Bir Yıl Sonu

Yatırımcılar yükselen faiz oranları ve 2023’te bizleri bekleyen ekonomik duruma yönelik endişeler arasında konut piyasasından gelen ekonomik verileri tartarken, ABD hisseleri çarşamba gününü sert bir düşüşle kapadı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Ekonomik veriler açısından yaşanan sakinlik, muhtemel vergi giderlerini karşılamak için yapılan satışlar ve alıcılardaki güven eksikliği nedeniyle birçok hissenin daha önce aldıklarını geri vermesi

● Yükselen Hazine getirileri

● Tatil döneminde işlem hacminin iyice düşmesi

● S&P 500’ün 3.800 seviyesinin altına gerilemesi

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü:

Zayıf: Enerji, Malzeme, İletişim Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● Multipl skleroz ilacı için FDA onayı alan TG Therapeutics (TGTX) yaklaşık 9% değer kazandı.

● Bu haftaki değer kaybı 10%’a yaklaşan Southwest Airlines (LUV) üzerindeki baskı artıyor. Çarşamba günü 2.500 uçuşunu daha iptal eden şirketin haftalık uçuş iptalleri neredeyse 10 bine ulaştı.

● Diğer hareketli hisseler: NUWE (+36,17%), KALA (+227,75%), APPL (-2,91%), SOL.X (-12,99%), PDSB (+24,39%), TSLA (+4.27%), MULN (+7.00%), COSM (+2,98%)

Piyasa Öncesi - Rallisiz Bir Yıl Sonu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı