Bültenler

Piyasa Öncesi – Odak: Perakende Hisseleri

November 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Odak: Perakende Hisseleri

İki kıdemli FED yetkilisinden gelen, gösterge faiz oranının enflasyonu dizginlemek için daha önce öngörülene kıyasla daha fazla yükseltilmesinin gerekebileceğine yönelik açıklamaların ardından, ABD hisseleri perşembe günü iki haftalık periyod içinde ilk kez arka arkaya kayıpla kapanış yaptı.

Hareketli Sektörler

● On bir S&P 500 sektörünün dokuzu kırmızı bölgede kaldı. Kamu hizmetleri (-1,8%) ve isteğe bağlı tüketim (-1,3%) sektörleri en ağır kayıpları yaşarken ,bilgi teknolojileri (+0,2%) ve enerji (+0,1%) sektörleri daha iyi performans gösteren sektörler oldular.

● ABD pazarında yüksek seviyede yer edinmiş küçük piyasa değerli şirketlerin hisselerinden oluşan Russell 2000’in (-0,8%), majör endeksler arasında en kötü performans gösteren endeks olması dikkat çekti.

Öne Çıkan Hisseler

● Cider Security şirketini devralacağını açıklayan ve kazanç rakamları beklentileri aşan Palo Alto Networks 6%’lık bir ralli yaptı.

Applied Materials, cari çeyrek tahminlerini beklentilerin üzerinde açıklamasının ardından 3% yükseldi.

Macy’s hem kazanç hem de kâr rakamlarında beklentileri aştı. Hisse başına geliri 0,19 dolarlık beklentiye karşın 0,52 dolar olarak gerçekleşti. Şirket halen bir toparlanma planı uygulamasına rağmen yatırımcılar gelişmelerden oldukça memnun. Şirket hisseleri 15% yükselerek haziran ayından bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Gap’s de emsalleri gibi uzun vadeli bir toparlanma planı uyguluyor ve kat etmesi gereken çok yol var. Dün açıklanan mali rapor GPS hisselerinin 16% yükselmesini sağlamaya yetecek kadar iyiydi.

● Yatırımcılar makroekonomik belirsizliklere ve Covid sorununa rağmen ileriye bakıyor. BABA hisseleri ekim ayı sonundan beri gerçekleştirdiği güçlü ralliye bugün 8%’lik bir yükseliş daha ekledi.

● Diğer hareketli hisseler: STNE (+10,96%), DWAC (-6,34%), MMTLP (-9,04%), ALIT (+2,94%), DLO (+1,34%), GLBL (+20,91%), ARDX (+40,98%) ve SATX (+96,35%).

Piyasa Öncesi - Odak: Perakende Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı