Bültenler

Piyasa Öncesi – Kâr Realizasyonları

January 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Kâr Realizasyonları

Hisseler FED faiz kararının, tarım dışı istihdam raporunun ve teknoloji sektöründen birçok kilit şirketin bilanço açıklamalarının beklendiği bu önemli haftanın ilk gününde seansın en düşük seviyelerine yakın kapanış yaptı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Son günlerdeki büyük yükselişlerin ardından gelen kâr realizasyonları

● Yoğun veri haftasının başında temkinli alım-satımlar

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin zayıf performansı

● Wall Street Journal haberlerinde, FED yetkililerinin iş gücü piyasasındaki daralma nedeniyle enflasyonun yeniden hız kazanabileceğinden endişe duyduklarını belirtmeleri 

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Temel Tüketim Malları

● Zayıf: İletişim Hizmetleri, Enerji, Bilgi Teknolojileri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Finans

Öne Çıkan Hisseler

● Bugünkü açılış öncesinde bilanço raporlarını açıklaması beklenen önemli şirketlerden bazıları şunlar: Caterpilllar (CAT), Exxon Mobil (XOM), General Motors (GM), Marathon Petroleum (MPC), McDonald’s (MCD), Pfizer (PFE), Phillips 66 (PSX), PulteGroup (PHM), Spotify (SPOT), Sysco (SYY), UPS (UPS).

● Yaptığı fiyat indirimlerinin bir “büyüme yatırımı” niteliğinde olduğunu belirten Berenberg tarafından hisse notu “AL” seviyesine yükseltilen TSLA sabah saatlerinde kazandıklarını geri verdi. MRNA, mRNA-1345 aşısı FDA’dan “Çığır Açan Tedavi Unvanı” almış olmasına rağmen düşüş kaydetti. GM’in hisse notu, bugün açıklanacak olan bilanço öncesinde Berenberg tarafından “TUT” seviyesine düşürüldü.

Piyasa Öncesi - Kâr Realizasyonları

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı