Bültenler

Piyasa Öncesi – İstihdam Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi

February 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – İstihdam Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi

Geçen haftanın son günü açıklanan istihdam verisi beklenmedik bir şekilde güçlü geldi. FED’in faizleri ne kadar daha yükseltmesi gerekeceğine dair kaygıları tazeleyen bu raporun ardından ABD hisseleri, pazartesi günü kayıplarla dolu üst üste ikinci günü yaşadı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Cuma günü açıklanan ve beklenenden daha güçlü gelen istihdam raporunun sonrasında FED’in izleyeceği yola dair endişeler 

● ABD’nin Çin’e ait olduğu iddia edilen şüpheli bir casus balonu düşürdüğüne dair haberlerin ardından gelişen jeopolitik kaygılar

● Değerleme endişeleri

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Kamu Hizmetleri, Temel Tüketim Malları

● Zayıf: Malzeme, Bilgi Teknolojileri, İletişim Hizmetleri

Öne Çıkan Hisseler

● Energizer Holdings (ENR, -6,2%), Tyson Foods (TSN, -5,0%), On Semiconductor (ON, -0,8%) ve Neurocrine Biosciences (NBIX, -4,3%)’ın çeyreklik sonuçlarını içeren bilançolar açıklandı. Bu bilançoların tamamı beklentilerin altında kaldı ve/veya hayal kırıklığına neden olan öngörüler içeriyordu.

Piyasa Öncesi - İstihdam Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı