Bültenler

Piyasa Öncesi – İşten Çıkarmalar Artıyor

Kasım 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – İşten Çıkarmalar Artıyor

ABD hisse senetleri perşembe günü, dalgalı seyreden bir seansı gün sonunda düşüşle tamamladı. Yatırımcıların bir gün önce FED Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı açıklamalara kulak vermesi ve cuma günü açıklanacak olan ekim ayı istihdam raporu için pozisyon almasıyla birlikte art arda kayıp serisi dört seansa çıktı.

Hareketli Sektörler

● Bilgi teknolojileri sektörü, Fidelity Nat’l Info ve Fortinet’in mali raporlarla tetiklenen kayıpları nedeniyle baskı altında kaldı.

● Bu arada ConocoPhillips, Marathon Oil ve Apa’dan gelen olumlu kazanç haberleri enerji sektörünü canlandırdı.

Öne Çıkan Hisseler

● Büyüme kaydeden şirketler uzun soluklu bir ekonomik gerilemeye hazırlanırken, işten çıkarma haberleri gelmeye devam ediyor. Bu haberlerin çıktığı başlıca şirketler şunlar: Lyft (-13%), Opendoor (-18%), Stripe (-14%), Chime (-12%), Twitter (-50%) ve Morgan Stanley (Belirlenmedi)

● Kripto para haberlerine baktığımızda; Coinbase’in, analist beklentilerinin altında kalan bir üçüncü çeyrek mali raporu açıkladığını görüyoruz. Coinbase hisseleri mali rapor öncesinde 8% düşmekle birlikte, saatler sonra kayıplarını azalttı.

● Diğer hareketli hisseler: $ORGN (+0,38%), $MMTLP (+9,67%), $ROKU (-4,57%), $MULN (-16,05%) ve $STEM (+1,62%)

Tadımlık Hisse Haberleri

● ArcelorMittal (MT), XCarb Innovation Fund yoluyla nükleer inovasyon şirketi TerraPower’a 25 milyon dolar yatırım yaptı.

● DTE Energy (DTE), güvenilir ve uygun maliyetli modern bir elektrik şebekesine yatırım yaparken, temiz enerji süreci kapsamında şirketin elektrik üretim şeklini büyük ölçüde değiştirecek 20 yıllık bir öneri olan CleanVision planını yayımladı.

● Lucid Group (LCID): Lucid Air Pure ve Air Touring lansmanı 15 Kasım etkinliğinde yapılacak.

● Microsoft (MSFT): Raytheon Technologies (RTX), buluta entegre olarak temel iş önceliklerini hızlandırmak amacıyla Microsoft ile iş birliği yapıyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti