Bültenler

Piyasa Öncesi – İşten Çıkarmalar Artıyor

November 4, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – İşten Çıkarmalar Artıyor

ABD hisse senetleri perşembe günü, dalgalı seyreden bir seansı gün sonunda düşüşle tamamladı. Yatırımcıların bir gün önce FED Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı açıklamalara kulak vermesi ve cuma günü açıklanacak olan ekim ayı istihdam raporu için pozisyon almasıyla birlikte art arda kayıp serisi dört seansa çıktı.

Hareketli Sektörler

● Bilgi teknolojileri sektörü, Fidelity Nat’l Info ve Fortinet’in mali raporlarla tetiklenen kayıpları nedeniyle baskı altında kaldı.

● Bu arada ConocoPhillips, Marathon Oil ve Apa’dan gelen olumlu kazanç haberleri enerji sektörünü canlandırdı.

Öne Çıkan Hisseler

● Büyüme kaydeden şirketler uzun soluklu bir ekonomik gerilemeye hazırlanırken, işten çıkarma haberleri gelmeye devam ediyor. Bu haberlerin çıktığı başlıca şirketler şunlar: Lyft (-13%), Opendoor (-18%), Stripe (-14%), Chime (-12%), Twitter (-50%) ve Morgan Stanley (Belirlenmedi)

● Kripto para haberlerine baktığımızda; Coinbase’in, analist beklentilerinin altında kalan bir üçüncü çeyrek mali raporu açıkladığını görüyoruz. Coinbase hisseleri mali rapor öncesinde 8% düşmekle birlikte, saatler sonra kayıplarını azalttı.

● Diğer hareketli hisseler: $ORGN (+0,38%), $MMTLP (+9,67%), $ROKU (-4,57%), $MULN (-16,05%) ve $STEM (+1,62%)

Tadımlık Hisse Haberleri

● ArcelorMittal (MT), XCarb Innovation Fund yoluyla nükleer inovasyon şirketi TerraPower’a 25 milyon dolar yatırım yaptı.

● DTE Energy (DTE), güvenilir ve uygun maliyetli modern bir elektrik şebekesine yatırım yaparken, temiz enerji süreci kapsamında şirketin elektrik üretim şeklini büyük ölçüde değiştirecek 20 yıllık bir öneri olan CleanVision planını yayımladı.

● Lucid Group (LCID): Lucid Air Pure ve Air Touring lansmanı 15 Kasım etkinliğinde yapılacak.

● Microsoft (MSFT): Raytheon Technologies (RTX), buluta entegre olarak temel iş önceliklerini hızlandırmak amacıyla Microsoft ile iş birliği yapıyor.

Piyasa Öncesi - İşten Çıkarmalar Artıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı