Bültenler

Piyasa Öncesi – İşsizlik Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi

January 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – İşsizlik Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi

Şubat ayı başlarında yapılacak olan FED politika toplantısı öncesinde yatırımcılar ekonominin gücü ile ilgili karışık sinyalleri ve yeni açıklanan bir grup şirket bilançosunu değerlendirirken, ABD hisseleri perşembe günü üst üste üçüncü seansı kayıpla kapadı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Beklenenden güçlü gelerek işgücü piyasasının iyi durumda olduğunu gösteren haftalık işsizlik başvuruları ve aralık ayında art arda üçüncü düşüşünü yaşayan aylık inşaat izinleri dâhil son ekonomik verilerin sindirilmesi

● JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un, faiz oranlarının 5,0%’e ulaşacağını düşündüğüne dair açıklamasının faiz artışı endişelerini körüklemesi

● FED Başkan Yardımcısı Brainard’ın son açıklamalarının yankıları

● Hazine getirilerindeki ılımlı artış

● 2023’te yaşanan iyi başlangıcın ardından gelen kâr realizasyonları

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: İletişim Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri, Enerji

Zayıf: Finans, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Bilgi Teknolojileri, Sanayi, Malzeme

Öne Çıkan Hisseler

● Fiyat indirimleri ve cansız tüketici talebi nedeniyle tatil sezonunda satışlarının zayıf kaldığını açıklayan Nordstrom (JWN) hisseleri kapanış sonrası işlemlerde 6% değer kaybetti.

● Tüketim malları devi Procter & Gamble (PG) gelir beklentilerini aşarak bilanço tahminlerini tutturdu. 1,59 dolar seviyesinde düzeltilmiş bir hisse başına gelir açıklayan şirket, 20,73 milyar dolar seviyesindeki tahminlere karşın 20,77 milyar dolarlık gelir elde edildiğini duyurdu.

Piyasa Öncesi - İşsizlik Verisi Beklentilerin Üzerinde Geldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı