Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Eylül 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Qualcomm (QCOM) hisseleri, yarı iletken şirketinin Apple’a 2026 yılına kadar akıllı telefonlar için 5G modem tedarik edeceğini açıklamasının ardından piyasa öncesi işlemlerde 7,4% yükseldi. Apple (AAPL) hisseleri de 1% artış gösterdi.

📉 J.M. Smucker (SJM), yaklaşık 5,6 milyar dolarlık bir anlaşmayla atıştırmalık şiketi Hostess Brands’i (TWNK) satın alacağı açıklamasının ardından 10% değer kaybetti. Hostess Brands hisseleri ise 17%’in üzerinde yükseldi. 

📈 Tesla (TSLA) hisseleri, Morgan Stanley’nin şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 250 dolardan yaklaşık 60% artışla 400 dolara yükseltmesiyle 6% ralli yaptı.

📉 Alibaba (BABA) bulut segmenti CEO’su Daniel Zhang’in sürpriz bir kararla görevden ayrılacağı haberlerinin ardından şirket hissesi 1%’e yakın geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti