Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

September 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 FedEx (FDX) hisseleri, şirketin birinci çeyrek kârında konsensüsün üzerine çıkmasının ve 2024’e ilişkin mali görünümünü yükseltmesinin ardından yaklaşık 6% değer kazandı. Şirket, önceki tahmin olan 16,50 ile 18,50 dolar ve konsensüs olan 17,79 dolara kıyasla 17 ile 18,50 dolar aralığında düzeltilmiş hisse başına kâr bekliyor.

📉 Cisco (CSCO) 28 milyar dolara Splunk’ı satın alacağı haberlerinin ardından 5% değer kaybetti. 

📉 Broadcom (AVGO) hisseleri, Google’ın şirketle 2027 gibi erken bir tarihte yapay zekâ çipleri tedariği anlaşmasını sonlandırmayı düşündüğüne dair bir rapor üzerine 6%’nın üzerinde düştü.

📉 Klaviyo (KVYO) dünkü etkileyici halka arzının ardından piyasa açılışından önce 4% değer kaybetti. Dün hisse fiyatı 32%’ye kadar yükselmiş ancak bu artış kapanışta 9,2%’ye gerilemişti. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha