Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Cigna (CI) hisseleri, şirketin Humana (HUM) ile olan birleşme girişiminde tarafların anlaşmaya varamaması sebebiyle iptal edilmesinin ardından 11% değer kazandı. Cigna bunun yerine hisse alım programını 10 milyar dolar daha artıracağını açıkladı. 

⬆️ Macy’s (M), Arkhouse Managament ve Brigade Capital Management’ın şirketi 5,8 milyar dolara satın alma teklifinin ardından 19% yükseldi. 

⬆️ Pinterest (PINS) hisseleri, RBC Capital Markets’ın sosyal medya platformunun “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltmesinin ardından 3% arttı.

 ⬇️ Lucid Group (LCID) ve JD. com (JD) hisseleri, iki şirketin 18 Aralık’tan itibaren Nasdaq 100 endeksinden çıkarılacağı haberinin ardından sırasıyla 5% ve 4% geriledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz