Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Cerevel Therapeutics (CERE) hisseleri, ABD’li ilaç devi AbbVie’nin (ABBV) şirketi 8,7 milyar dolara satın alacağı haberlerinin ardından 14% ralli yaptı. Anlaşmanın gelecek yıl tamamlanması bekleniyor. 

⬆️ Verint Systems (VRNT), güçlü üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 10%’a yakın yükseldi. Şirketin geliri geçen yılın aynı dönemine göre 3% azalarak 219 milyon dolara gerilese de analistlerin 215,9 milyon dolarlık beklentisini aştı. Hisse başına kâr da 0,65 dolarla 0,59 dolarlık konsensüsün üzerinde geldi. 

⬆️ Braze (BRZE) analist tahminlerini aşan bilançosuyla 9% değer kazandı. Şirket, 31 Ekim’de sona eren üçüncü çeyrek gelirlerinde yıllık bazda 33% artış kaydetti. 

⬆️ Sera Prognostics (SERA) dünkü 160%’lık rallisinin ardından bugün 3% yükselerek kazançlarını devam ettirdi. Bu artış, şirketin PreTRM gebelik testinin spontane erken doğum riskini değerlendirmedeki beklenenden daha iyi etki göstermesiyle geldi. 

⬇️ C3.ai (AI) karışık ikinci çeyrek sonuçlarıyla 9% geriledi. Yapay zekâ yazılımı şirketi, yıllık 17% artışa rağmen analist tahminlerinin altında kalan bir gelir açıkladı. 

⬇️ GameStop (GME) bilanço açıklaması sonrası 6% düştü. Şirket, satış segmentindeki değişikliklerle birlikte gelirinin yıllık 9,2% düşüşle 1,08 milyar dolara gerilediğini bildirdi. GameStop üçüncü çeyrekte bir yıl önceki 94,7 milyon dolarlık zarara kıyasla 3,1 milyon dolar net zarar kaydetti.

⬇️ Chewy (CHWY) hisseleri, karışık üçüncü çeyrek sonuçları ve zayıf dördüncü çeyrek gelir görünümüyle 10% değer kaybetti. Evcil hayvan perakendecisi dördüncü çeyrekte 2,78 milyar ile 2,80 milyar dolar gelir beklediğini açıkladı. Bu rakam, 2,93 milyar dolarlık konsensüsün oldukça altında kaldı. 

⬇️ Sprinklr (CXM) gelirlerinde yıllık 18,5% dolar artış bildirdiği ve analist tahminlerini büyük ölçüde aştığı güçlü üçüncü çeyrek bilançosuna rağmen 23% dip yaptı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz