Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📉 Rocket Lab USA’in (RKLB) 41. görevi sırasında bir sorunla karşılaştığı haberlerinin ardından şirket hissesi 20% geriledi. Electron roketi ilk aşamada bir yanma ve kalkış sorunu yaşadı ve Capella Space için görevin sona ermesine neden oldu. Şirket, sorunun temel nedenini araştırmak üzere FAA ve diğer kurumlarla birlikte çalışıyor. 

📉 Nio (NIO) hisseleri, elektrikli araç üreticisinin 1 milyar dolarlık dönüştürülebilir kıdemli tahvil teklifinde bulunmasının ardından 5%’in üzerinde bir kayıp yaşadı. Şirket, net gelirin bir kısmını mevcut borç senetlerini geri satın almak ve bilanço pozisyonunu güçlendirmek için kullanmayı planlarken, geri kalanı ise genel kurumsal amaçlar için kullanılacak.

📉 Stitch Fix (SFIX) açıkladığı karışık bilançosu ve hayal kırıklığına uğratan beklentilerinin ardından 6% geriledi. Şirket, 402 milyon dolarlık konsensüse kıyasla ilk çeyrek gelirini 335 milyon ile 365 milyon dolar aralığında ve 2024 geneli gelirini de 1,59 milyar dolarlık konsensüsün çok altında, 1,30 milyar ile 1,37 milyar dolar aralığında öngörüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha