Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Aralık 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ SentinelOne (S) hisseleri, siber güvenlik şirketinin üçüncü çeyrek bilançosunda beklentileri aşması ve 2024 mali yılı tahminlerini yükseltmesinin ardından 15% yükseldi. Şirket, 2024 mali yılı gelir tahmini önceki 605 milyon dolar seviyesinden 616 milyon dolara taşıdı. 

⬆️ Aspen Aerogels (ASPN), Stellantis (STLA), Saft-TotalEnergies ve Mercedes-Benz arasındaki bir batarya hücresi ortak girişimi olan The Automotive Cells Company’den ek bir PyroThin araç platformu ödülü almasının ardından 18% ralli yaptı. Ödül, üretimine 2025 yılında başlanması beklenen Stellantis Medium araç platformunun tedariki için verildi.

⬇️ Box (BOX) hisseleri, yazılım şirketinin 2024 mali yılı hisse başına kâr tahminini önceki 1,46-1,50 dolar aralığından 1,42-1,43 dolar aralığına düşürmesinin ardından 13% geriledi. 

⬇️ Asana (ASAN) beklentilerin üzerinde gelen üçüncü çeyrek bilançosuna rağmen 14% değer kaybetti. Hissedeki bu düşüş, HSBC analistlerinin “makro sorunların yakın vadede devam edeceği” beklentisiyle hissenin “TUT” notunu “AZALT” seviyesine düşürmesiyle geldi. 

⬇️ Fluence Energy (FLNC), 18.000.000 adet A sınıfı adi hisse satışı duyurmasının ardından 7%’nin üzerinde düştü. 

⬇️ MongoDB (MDB) üçüncü çeyrekte piyasa beklentilerini aşmasına ve 2024 mali yılı tahminlerini yükseltmesine rağmen 5%’in üzerinde düşüş yaşadı. Şirket, 2,61 milyar dolarlık konsensüse kıyasla, 2024 mali yılı gelir tahminini 1,6 milyar dolar ile 1,61 milyar dolar aralığındaki bir önceki tahmine göre artışla 1,65 milyar dolar ile 1,66 milyar dolar aralığına yükseltti. 

⬇️ Five9 (FIVN) hisseleri, dün Zoom Video’nun (ZM) şirketi satın almaya hazırlandığı haberlerinin ardından herhangi bir anlaşma yapmayı düşünmediği açıklamasıtla 5% geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz