Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

December 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ GitLab (GTLB) hisseleri, analist beklentilerini aşan bilançosunun yanı sıra yükselttiği görünümüyle 16% ralli yaptı. Kod platformu, dördüncü çeyrekte düzeltilmiş hisse başına kârının 0,08 dolar ile 0,09 dolar aralığında gelmesini bekliyor. Ayrıca şirketin 574 milyon dolarlık 2024 gelir beklentisi de 573,9 milyon dolar konsensüsün üzerinde.

⬆️ Ericsson’un (ERIC) hisseleri, AT&T (T) ile ticari ölçekli açık radyo erişim ağı (Open RAN) projesi için 14 milyar dolar değerinde hücre kulesi ekipmanı satın almak üzere yaptığı beş yıllık anlaşmanın ardından 5% yükseldi. 

⬇️ Nokia (NOK) hisseleri, AT&T’nin 14 milyar dolarlık Ericsson anlaşması sonrası 11% geriledi. Söz konusu anlaşma, AT&T’nin tüm yeni ekipman alımlarının Ericsson’a kaydırılması ve Nokia’nın mevcut ekipmanlarının değiştirilmesi anlamına geliyor.

⬇️ SpringWorks Therapeutics (SWTX) 9.482.758 adet adi hisse senedinin hisse başına 29,00 dolardan halka arzının fiyatlandırılmasının ardından 8% düştü.

⬇️ Vertex (VERX), dün bir şirket yönetcisinin toplam 18.900 hissesini sattığı haberlerinin ardından 2,3% yükseldikten sonra bugün 4% değer kaybetti.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz