Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

December 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

⬆️ Uber Technologies (UBER) ve Jabil (JBL) hisseleri, şirketlerin 18 Aralık’tan itibaren S&P 500 endeksinde işlem görmeye başlayacağı haberleriyle sırasıyla 5% ve 4% yükseldi. Uber ve Jabil’e ek olarak Houlihan Lokey (HLI) ve Eqitable Holdings (EQH) S&P MidCap 400 endeksinde listelenecekleri gelişmeleriyle 5% değer kazandı. 

⬆️ Bitcoin’in 6% artışla 41 bin 700 dolar seviyesine yükselerek neredeyse son iki yılın en yüksek seviyesine ulaşması, madencilik hisselerinde bir kez daha artışa neden oldu. Coinbase (COIN) 9%, MicroStrategy (MSTR) 8%, Riot Platforms (RIOT) 12%, Cleanspark (CLSK) ve Marathon Digital (MARA) 15%, Bitfarms (BITF) 22%, Hive Digital (HIVE) 12% ve Bit Digital (BTBT) 13% ralli yaptı. 

⬆️ Spotify Technologies (SPOT) hisseleri, şirketin işgücünü 17% azaltacaĞı haberlerinin ardından 3% yükseldi. Böylece müzik platformu bu yıl üçüncü kez çalışanlarını işten çıkarmaya karar verdi. Toplamda 1.500 çalışanının işine son verileceği hamle kapsamında CEO Daniel Elk, çalışanlarına gönderdiği bir mektupta, bu kararın ekonomik durgunluk ve artan sermaye maliyetleri sebebiyle alındığını belirtti. 

⬇️ Alaska Air (ALK) hisseleri, Hawaiian Airlines’ı (HA) satın alacağı haberlerinin ardından 9% geriledi. Toplamda 1,9 milyar dolar değerindeki anlaşma kapsamında Alaska Air, Hawaiian için hisse başına 18 dolar ödeyecek. Bu prim göz önüne alındığında, cuma gününü 4,86 dolar seviyesinden tamamlayan Hawaiian hisseleri ise 193% ralli yaptı. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz