Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda bugünün piyasa öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Salesforce (CRM) analist tahminlerinin üzerinde gelen üçüncü çeyrek rakamları ve dördüncü çeyrek öngörüleriyle 9% ralli yaptı. Bulut tabanlı yazılım şirketi, önümüzdeki çeyrek dönemde, 9,22 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde, 9,18 milyar dolar ile 9,23 milyar dolar aralığında gelir; 2,18 dolarlık beklentinin üzerinde, 2,25 ile 2,26 dolar aralığında düzeltilmiş hisse başına kâr elde etmeyi bekliyor. 

📈 Snowflake (SNOW) yatırımcıları memnun eden güçlü bilançosuyla 8% yükseldi. Şirket, dördüncü çeyrekte ürün gelirlerinin yıllık bazda 29%-30% aralığında, düzeltilmiş faaliyet kârının da 4% civarında yükselmesini bekliyor. 

📉 Pure Storage (PSTG) üçüncü çeyrek bilançosunda beklentileri aşsa da yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan dördüncü çeyrek tahminleriyle 15% değer kaybetti. Yılın son çeyrek döneminde gelirlerinin analistlerin 919,40 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında, 782 milyon dolar olmasını bekleyen şirket, 2024 mali yılında ise yıllık bazda 0,7’lik bir artış bekliyor. Bu dönem için öngörülen 2,82 milyar dolarlık gelir beklentisi de 2,96 milyar dolarlık konsensüsün altında. 

📉 PVH (PVH) hisseleri, şirketin 2023’e ilişkin gelir görünümünü düşürmesinin ardından 5%’in üzerinde geriledi. Tommy Hilfiger ve Calvin Klein gibi markaların sahibi şirket, üçüncü çeyrek bilançosunda beklentileri aşsa da 2023 yılında gelirlerinin 1% büyümesini bekliyor. Bu, önceki beklenti olan 3%-4% aralığının oldukça altında. 

📉 Weibo (WB) hisseleri, 2024 vadeli ödenmemiş 3,5% kıdemli tahvillerinin bir kısmını yeniden finanse etmek için 2030 vadeli 300 milyon dolar toplam anapara tutarında dönüştürülebilir kıdemli tahvil teklifi açıkladıktan sonra 6% geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, Finviz