Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Workday (WDAY) beklentileri aşan üçüncü çeyrek bilançosu ve yükselttiği 2024 mali yılı tahminleriyle 7% yükseldi. Şirket, 2024 mali yılında abonelik gelirlerinin önceki 6,57 milyar ile 6,59 milyar dolar aralığının üzerinde, 6,6 milyar dolar gelmesini bekliyor. 

📈 NetApp (NTAP) yatırımcıları memnun eden güçlü bilançosuyla 11% ralli yaptı. Şirket, 2024 mali yılının üçüncü çeyreğinde düzeltilmiş hisse başına kârının 1,53 dolarlık konsensüs tahminin üzerinde, 1,64 dolar olmasını bekliyor. NetApp ayrıca gelirlerinin de 1,56 milyar dolarlık konsensüse kıyasla 1,51 milyar dolar ile 1,67 milyar dolar aralığında geleceğini tahmin ediyor. 

📉 Jabil (JBL) zayıflayan talep sebebiyle 2024 öngörülerini düşürdü ve hisse 5% değer kaybetti. Birinci çeyrek gelir görünümünü 8,4 milyar dolardan 8,3 milyar dolara düşüren şirket,ikinci çeyrek gelirinin 7 milyar dolar ile 7.6 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. 2024 mali yılı gelirinin ise önceki beklentiye göre 7% düşüşle 31 milyar dolar civarında olması bekleniyor.

📉 Las Vegas Sands (LVS) hisseleri, iki yıl önce hayatını kaybeden şirketin kurucusu Sheldon Adelson’ın eşi Miriam Adelson’ın, milyarder Mark Cuban’dan ABD ulusal basketbol ligi takımı Dallas Mavericks’in çoğunluk payını satın almak için 2 milyar dolar değerinde LVS hissesi satacağı haberiyle 5% düştü. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha