Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 iRobot (IRBT) hisseleri, Amazon’un (AMZN) şirketi satın almak için önerdiği 1,4 milyar dolarlık teklif için koşulsuz AB onayı alma yolunda ilerlediğine dair bir haberin ardından 40% arttı. Teknoloji satın almalarına yönelik incelemeleriyle bilinen Avrupa Komisyonu’nun, temmuz ayında Amazon’un potansiyel pazar hakimiyeti ve veri birikimi konusunda dile getirilen endişelere rağmen anlaşmaya yeşil ışık yakması bekleniyor.

📈 Fisker (FSR) NYSE’de listelenen şirket gerekliliklerine bağlılığını gösteren üç aylık raporunu (10-Q) etkin bir şekilde sunduktan sonra 6%’nın üzerinde yükseldi. 

📉 Gaotu Techedu (GOTU) hisseleri, şirketin faaliyet zararının arttığı üçüncü çeyrek bilançosu sonrası 5% geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha