Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Kasım 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 VinFast Auto (VFS) hisseleri, Wedbush Securities’in Vietnamlı elektrikli araç üreticisini “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu ve 12 dolar hedef fiyatla izlemeye başlamasının ardından 7% yükseldi. Analist Dan Ives, şirketin elektrikli araç modellerinin yıllarca süren Ar-Ge çabaları, mühendislik kaynakları ve karmaşık tedarik zinciri faaliyetlerinin bir ürünü olduğunu belirtti. Ives ayrıca CEO Madame Thuy’un elektrikli araç iş modeline ilişkin güçlü bir anlaşıyı olduğunu ekledi.

📉 Virgin Space (SPCE) Morgan Stanley şirketin notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesinin ardından 6% değer kaybetti.

📉 Autodesk (ADSK) hisseleri, beklentileri aşan üçüncü çeyrek bilançosunun ardından dün piyasa sonrası işlemlerde yükselmesine rağmen bugün piyasa öncesinde 5% geriledi. 

📉 Guess (GES) analist tahminlerini kaçırdığı üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 15% düştü. Ayrıca 2024 beklentilerini de düşüren şirket, gelecek yıl gelir büyümesinin 2,96% konsensüsün altında, 1,8% ile 2,4% olmasını bekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti