Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

September 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Nikola (NKLA) hisseleri, elektrikli araç şirketinin ITD Industries’i Sınıf 8 kamyon satış ve servis kapsamı için Kanada’daki bayi ağına eklediğini duyurmasının ardından 6%’dan fazla yükseldi. 

📉 Arm Holdings (ARM) halka açılmasının ardından pazardaki seviyesini bulmaya çalışırken 3,7% düştü. Bernstein, Arm’ın yapay zekânın kazananı olacağını söylemek için çok erken olduğunu belirterek şirket hissesini “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notuyla izleyemeye başladı. 

📈 Alteryx (AYX) Morgan Stanley’nin şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesiyle 5%’in üzerinde değer kazandı. Sanjit Singh liderliğindeki analistler, hissenin mevcut değerlemesinin şirketin büyüme ve kârlılık potansiyelini düşük gösterdiğini savunuyor. 

📈 Hut Mining 8 (HUT) hisseleri, US Bitcoin Corp olarak da bilinen US Data Mining Group ile birleşmesi için British Columbia Yüksek Mahkemesi’nden nihai onayı almasıyla 6%’nın üzerinde yükseldi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha