Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 NuScale Power (SMR) hisseleri, geçen hafta perşembe günü neredeyse 14%’lük bir düşüş yaşadıktan sonra piyasa öncesinde 8% toparlandı. Bu düşüş, NuScale’in amiral gemisi nükleer reaktör projesinin iptal edilmesinin ardından iflas riski olduğunu öne süren bir araştırma raporunun ardından gelmişti. 

📈 MediciNova (MNOV) en sık rastlanan ancak tedavisi en zor bir beyin tümörü olan glioblastoma hastalarında MN-166 tedavisinin Faz 2 klinik çalışmasından elde edilen olumlu sonuçların ardından 25% ralli yaptı.

📉 Chegg (CHGG) Morgan Stanley’nin hissenin notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesinin ardından 3,5% geriledi. Yatırım bankasının bu kararı, şirketin ekim ayından karşı karşıya kaldığı zayıf trendler ve üretici yapay zekânın sektörde oluşturduğu güçlü rekabetin ardından geldi.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha