Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Crispr Therapeutics (CRSP) hisseleri, İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu’nun (MHRA) orak hücre hastalığı (SCD) için şirketin CRISPR/Cas9 gen düzenlemeli bir tedavisi olan CASGEVY’ye şartlı pazarlama izni vermesinin ardından 6% yükseldi.

📉 Cisco Systems (CSCO) 2024 mali ilk çeyrek bilançosunda beklentileri aşsa da yeni siparişlerdeki zayıflık nedeniyle 2024 mali yılı gelir tahminini 57 milyar ile 58,2 milyar dolar aralığından 53,8 milyar ile 55 milyar dolar aralığına düşürdü ve hisse 11% geriledi.

📉 Palo Alto Networks (PANW) 2023 beklentilerini düşürdüğünü açıkladıktan sonra 5% değer kaybetti. Şirket, 2024 mali yılında 8,19 milyar dolarlık konsensüsün altında, 8,15 milyar ile 8,20 milyar dolar aralığında gelir elde etmeyi bekliyor.

📉 Maxeon Solar Technologies (MAXN) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrekte analist tahminlerinin üzerinde bir zarar açıklamasıyla 8% füştü. Ayrıca şirketin 2024 gelir tahmini de konsensüsün altında kaldı. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha