Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 StoneCo (STNE) hisseleri, küçük ve orta ölçekli işletmeler segmentinin etkisiyle güçlü üçüncü çeyrek gelirinin ardından 6% artış gösterdi. Bu segmentteki müşteri tabanındaki büyüme sayesinde Brezilyalı fintech şirketinin geliri yıllık 19% artış gösterdi.

📈 Boeing (BA) hisseleri, Çin’in Boeing’in 737 MAX uçağı satın alımlarına devam edeceğinin düşünülmesiyle 4%’ün üzerinde yükseldi. Potansiyel anlaşmanın şartları hâlâ tartışılırken bu hafta gerçekleşecek ABD Başkanı Biden ile Çin Başkanı Xi görüşmesinde bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor.

📈 Harmony Gold Mining (HMY) hisseleri, şirketin ilk çeyrekte altın üretiminin Güney Afrika faaliyetlerinden ve Papua Yeni Gine’deki Hidden Valley madeninden elde edilen gelirlerin etkisiyle 7% artış göstererek 425.130 onsa ulaştığını bildirmesinin ardından 10% yükseldi. 

📈 Novo Nordisk (NVO) hisseleri, ilaç üreticisinin hafta sonu sunduğu popüler obezite ilacı Wegovy’nin kilo verdirmenin yanında kalp koruyucu faydalarının da olduğunu gösteren verilere piyasanın tepki vermesiyle 3% yükseldi.

📉 Plug Power (PLUG) hisseleri, şirketin cuma günü bilanço sonrası düzenlenen konferansta iflas edebileceğini ifade etmesinin ardından haftanın ilk işlem gününde 5% değer kaybetti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: WSJ, Seeking Alpha