Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Ouster (OUST) hisseleri, şirketin pozitif üçüncü çeyrek sonuçlarıyla 14% yükseldi. Şirket geçen yılki 123 milyon dolar zararın ardından bu yılın aynı döneminde 35 milyon dolar zarar etti. Ouster dördüncü çeyrekte gelirlerinin 24,6 milyon dolarlık konsensüse paralel olarak 23 milyon ile 25 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

📈 Doximity (DOCS) beklentilerden güçlü gelen ikinci çeyrek bilançosunun ardından 18% değer kazandı. Dijital sağlık platformu üçüncü çeyrek satışlarının da 127 milyon ile 128 milyon dolar aralığında, analistlerin 109,8 milyon dolarlık beklentisinin oldukça üzerinde olacağını tahmin ediyor. 

📉 Trade Desk (TTD) üçüncü çeyrek sonuçlarında beklentileri aşsa da zayıf öngörüleri sebebiyle 27% dip yaptı. Şirket dördüncü çeyrek gelirlerinin 580 milyon dolar gelmesini bekliyor ve bu rakam Wall Street’in 611 milyon dolarlık beklentisinin oldukça altında.

📉 Unity Software (U) hisseleri, şirketin karışık üçüncü çeyrek sonuçları karşısında 13% değer kaybetti. Yıllık bazda 69%’luk güçlü artışa rağmen şirketin gelirleri piyasa beklentilerini karşılayamadı. 

📉 Illumina (ILMN) 2023 öngörülerini düşürdü ve hisse 9% geriledi. Şirket, karışık gelen üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından, 2023 yılı konsolide gelirlerinin 2022 yılına kıyasla 2% ile 3% azalmasını bekliyor. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha