Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 9, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Walt Disney (DIS) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek bilançosunda kâr beklentilerini aşmasıyla 4% yükseldi. Bu artışı, şirketin agresif maliyet azaltma hamleleri ve streaming aboneliklerinde tahminlerin üzerinde görülen büyüme destekledi.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

📈 Twilio (TWLO) güçlü üçüncü çeyrek bilançosunun yanı sıra dördüncü çeyreğe yönelik artırdığı tahminleriyle 6% değer kazandı. İletişim yazılımı şirketi, dördüncü çeyrekte gelirlerinin 1,03 milyar ile 1,04 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor.

📈 Bloom Energy (BE) analist tahminlerinin üzerinde rakamlar açıkladığı üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 15% ralli yaptı. Ayrıca 2023 tahminlerini yükselten CFO Greg Cameron, “Geleceğimiz için yatırım yapmaya ve yenilikler geliştirmeye devam ederken maliyetlerimizi azaltma konusunda önemli ilerleme kaydettik. 2023 hedeflerimize ulaşmak için iyi konumlanmış durumdayız.” dedi. 

📈 Bitcoin dört seanslık yükselişini sürdürerek 36,7 bin dolarla Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşırken, kripto parayla ilişkili hisseler de fırladı. Bitcoin’deki bu artış, Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) gelecek yıl onaylanabileceği umuduyla desteklendi. Bitcoin’e paralel olarak Coinbase (COIN) 4,2%, Riot Platforms (RIOT) 6,3%, Marathon Digital (MARA) 10%, CleanSpark (CLSK) 7% ve Hut 8 Mining (HUT) 8,9% yükseldi. 

📉 Arm Holdings (ARM) eylül ayındaki halka arzının ardından açıkladığı ilk bilançosunda beklentileri aşmasına rağmen, hayal kırıklığı yaratan tahminleri nedeniyle 6%’lık keskin bir düşüşe tanık oldu. Şirket, 772,11 milyon dolarlık konsensüse kıyasla, üçüncü çeyrek gelirinin 720 milyon ile 800 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor.

📉 Topgolf Callaway Brands (MODG) hisseleri, analistlerin beklentilerini karşılayamayan 2023 öngörüleriyle 20% değer kaybetti. Şirket konsolide net gelirlerinin 4,235 milyar ile 4,26 milyar dolar aralığında olmasını bekliyor ve bu rakam, konsensüs 4,41 milyar doların oldukça altında. 

📉 Luminar Technologies (LAZR) üçüncü çeyrekte piyasa beklentilerinin altında bir performans gösterdiği bilançosunun ardından yaklaşık 8% geriledi. Şirket ayrıca, 2023’te 84,15 milyon dolarlık konsensüsün altında, 75 milyon dolar gelir beklediğini açıkladı. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha