Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Upwork (UPWK) hisseleri, güçlü üçüncü çeyrek rakamlarıyla 20% ralli yaptı. 2023 gelir beklentisini 680 milyon ile 685 milyon dolar aralığına yükselten şirket, böylece konsensüs 671 milyon doların üzerinde bir rakam açıkladı. 

📈 Rivian Automotive (RIVN) 2023 üretim hedefini yükselttiği habelerinin ardından 6% değer kazandı. Elektrikli araç üreticisi 2023 hedefini 52 bin araçtan 54 bin araca revize etti. Şirket, üçüncü çeyrekte Illinois fabrikasında toplam 16 bin 304 araç üretti ve 15 bin 664 araç teslimatı gerçekleştirdi.  

📈 MannKind (MNKD) gelirlerinde yıllık bazda 56% artış gördüğü açıklaması sonrası 6% yükseldi. 

📉 Robinhood Markets (HOOD) yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan karışık bilançosuyla 8% değer kaybetti. Üçüncü çeyrekte aylık aktif kullanıcı sayısında yıllık bazda 16% düşüş gören şirket, platformuna yeni müşteri kazandırma çabaları kapsamında 2023 mali yılı toplam işletme gider tahminini 2,33 milyar-2,41 milyar dolardan 2,40 milyar-2,44 milyar dolar aralığına yükseltti. 

📉 Upstart Holdings (UPST) analist beklentilerinin altında gelen üçüncü çeyrek rakamları ve dördüncü çeyrek tahminleri sebebiyle 22% geriledi. Yapay zekâ destekli kredi şirketi, dördüncü çeyrekte 135 milyon dolar gelir elde etmeyi beklediğini açıkladı. Bu rakam, konsensüs 157,6 milyon doların oldukça altında.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha