Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Organigram Holdings (OGI) hisseleri, British American Tobacco’dan (BTI) aldığı 124,6 milyon Kanada doları değerinde yatırımının ardından 21% yükseldi. Söz konusu yatırımın 83,1 milyon Kanada doları, yeni büyüme fırsatları için stratejik bir yatırım havuzu olan “Jupiter”i oluşturmak için ve 41,5 milyon Kanada doları da genel kurumsal amaçlar için kullanılacak. 

📈 Nio (NIO) Bloomberg’ün Çinli elektrikli araç şirketinin işgücünü 10% azaltmayı planladığı haberinin ardından 3% yükseldi. 

📉 Dish Network (DISH) hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek bilançosunun analist beklentilerinin altında kalmasıya 8% geriledi. Şirketin net ödemeli TV aboneleri, geçen yılın aynı döneminde yaklaşık 30 binlik net artışın aksine, üçüncü çeyrekte yaklaşık 64 binlik bir düşüş gösterdi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha