Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 DigitalOcean Holdings (DOCN) hisseleri, güçlü kâr ve gelir artışının yanı sıra dördüncü çeyreğe ilişkin olumlu tahminleriyle 21% değer kazandı. Şirket, içinde bulunduğumuz çeyrek dönemde 178 milyon dolar gelir ve 0,36-0,37 dolar aralığında hisse başına kâr bekliyor. Konsensüs tahmin, 173,36 milyon dolar gelir ile 0,35 dolar hisse başına kârdı. 

📈 Block (SQ) analist beklentilerini büyük ölçüde aşan üçüncü çeyrek bilançosuyla 19% ralli yaptı. Ödeme teknoloji şirketi ayrıca kârlılığını artırma taahhüdünün bir göstergesi olarak 1 milyar dolarlık bir hisse geri alım programı açıkladı. Block 2024 yılı için de güçlü öngörüler açıkladı.

📈 DraftKings (DKNG), beklentileri aşan güçlü üçüncü çeyrek bilançosu ve yükselttiği 2023 tahminleriyle 7% yükseldi. Dijital bahis ve oyun şirketi 2023 gelirlerinin 3,67 mlyar ile 3,72 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Şirketin önceki tahmini 3,46 ile 3,54 milyar dolardı. Bu rakam, yıllık 64%-66%’lık bir artış anlamına geliyor ve konsensüs 3,53 milyar dolarlık beklentiyi aşıyor. 

📉 Apple (AAPL) hisseleri, yatırımcıları pek memnun etmeyen mali dördüncü çeyrek bilançosu ve zayıf tahminlerinin ardından 4% geriledi. Şirket, iPhone gelirlerinin ılımlı seyretmesini beklerken, Mac satışlarının ise eylülde yükselmesini bekliyor.

📉 Fortinet (FTNT) beklentileri karşılayamayan üçüncü çeyrek rakamlarının ardından 25% geriledi. Şirket dördüncü çeyrekte gelirlerinin de 1,38 milyar ile 1,44 milyar dolar aralığında gelmesini öngörüyor. Bu tahminler, analistlerin 1,49 milyar beklentisinin altında geldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha