Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Roku (ROKU) hisseleri, karışık üçüncü çeyrek rakamlarına rağmen dördüncü çeyreğe ilişkin beklentilerin üzerinde gelir tahminiyle 19% ralli yaptı. Şirket, dördüncü çeyrek gelirlerinin 951,26 milyon dolar konsensüsün üzerinde, 955 milyon dolar olmasını bekliyor. 

📈 Clorox (CLX) birinci çeyrekte beklentileri aştı ancak 2024 tahminlerini düşürdü. Yine de açıklamanın ardından hisse 10% yükseldi. Şirket, düzeltilmiş hisse başına kârının (EPS) 2024’te 4,30 dolar ile 4,80 dolar aralığında gelmesini bekliyor. Clorox’un önceki tahmini, düzeltilmiş EPS’in 5,60 dolar ile 5,90 dolar aralığındaydı. 

📈 Qualcomm (QCOM), analist tahminlerini aşan dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 5%’e yakın değer kazandı. Şirket, 2024’ün ilk çeyreğinde 9,26 milyar dolarlık konsensüse kıyasla, gelirlerinin 9,1 milyar dolar ile 9,9 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Düzeltilmiş EPS’in ise 2,25 dolar ile 2,45 dolar aralığında, yani 2,25 dolarlık beklentinin üzerinde gelmesi bekleniyor. 

📈 Fastly (FSLY) hisseleri, şirketin güçlü üçüncü çeyrek bilançosu ve yükselttiği tahminleriyle 16% arttı. Fastly, dördüncü çeyrekte toplam gelirlerinin 140,21 milyon dolarlık konsensüsün üzerinde, 137 milyon ile 141 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor.

📉 SolarEdge (SEDG) hisseleri, beklentilerin altında kalan üçüncü çeyrek bilançosu ve analist tahminlerinden düşük gelen dördüncü çeyrek gelir beklentilerinin ardından 17% değer kaybetti. Şirket dördüncü çeyrek gelirlerinin 300 milyon ile 350 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu da analistlerin 715,1 milyon dolarlık tahminin oldukça altında. 

📉 Confluent (CFLT) 2023 beklentisini önceki tahmin olan 767 milyon ile 772 milyon dolar aralığından 768 milyon ile 769 milyon dolar aralığına düşürdü ve hisse 30% dip yaptı.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha