Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 XPeng (XPEV) hisseleri, ekim ayındaki araç teslimlerinde yakaladığı güçlü ivmenin ardından 4% yükseldi. Şirket, ekimde aylık bazda 31%, yıllık bazda 292% artışla 20.002 araç teslim etti. 

📈 CRISPR Therapeutics (CRSP) şirketin Vertex Pharma (VRTX) ile orak hücre hastalığı (SCD) için ortaklaşa geliştirdiği çığır açıcı bir gen düzenleme tedavisi kapsamında ABD İlaç ve Gıda Dairesi’ne danışmanlık yapan bağımsız uzmanlardan oluşan bir panelden gelen olumlu yanıtın ardından 19% ralli yaptı. 

📉 Paycom Software (PAYC), karışık üçüncü çeyrek rakamlarının yanı sıra dördüncü çeyrek için hayal kırıklığına uğratan beklentiler açıkladı. Hisse, 35% değer kaybetti. Şirket 452,3 milyon dolar konsensüse karşılık, dördüncü çeyrekte 420 milyon ile 425 milyon dolar aralığında gelir öngörüyor.

📉 Yum China (YUMC) hisseleri, şirketin beklentilerin altında kalan üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 12% geriledi. CFO Andy Yeung şunları vurguladı: “İleriye baktığımızda, dördüncü çeyrek satışlar ve kârlar açısından mevsimsel olarak küçük bir çeyrektir; dolayısıyla satışlardaki küçük dalgalanmalar marjlarımız üzerinde daha belirgin bir etkiye sahip olabilir.” dedi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha