Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Pinterest (PINS) hisseleri, şirketin güçlü bilançosuyla 16% ralli yaptı. Üçüncü çeyrekte ABD ve Kanada’da kullanıcı başına gelirde 5%, Avrupa’da 26% ve dünyanın geri kalanında 16% artış gören şirketin küresel aylık aktif kullanıcı sayısı 8% artışla 482 milyona ulaştı. Şirket, dördüncü çeyrekte 11%-13% aralığında gelir artışı bekliyor.

📈 Wolfspeed (WOLF) karışık birinci çeyrek rakamlarına rağmen ikinci çeyreğe yönelik beklentilere paralel tahminleriyle 11% yükseldi. Şirket süregelen faaliyetlerinden elde ettiği gelirin 192 milyon ile 222 milyon dolar aralığında olmasını bekliyor. Analistler, bu rakamın 207 milyon dolar olmasını tahmin ediyordu. 

📉 BP (BP), hayal kırıklığına uğratan üçüncü çeyrek bilançosunun ardından 5% değer kaybetti. Petrol devinin yıllık bazda 6,6% düşüşle 3,3 milyar dolara gerileyen gelirleri analist beklentilerinin altında kaldı. Öte yandan şirket 1,5 milyar dolarlık hisse geri alım programını uzattığını açıkladı. 

📉 PetMed Express (PETS) ikinci çeyrek bilançosunda beklentileri kaçırmasının yanı sıra yeni müşteri sayısında yıllık bazda görülen 25%’lik artışa rağmen temettülerini askıya aldığını açıkladı ve hisse, 25% geriledi. 

📉 Amkor Technology (AMKR) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek tahminlerinin analist beklentilerinin altında kalmasıyla 17% düştü. Şirket, üçüncü çeyrekte 25%’lik artış gördüğü gelirlerinde tahminleri aşsa da açıkladığı 1,6 ile 1,7 milyar dolarlık net satış tahmini, analistlerin 1,8 milyar dolar beklentisinin altında kaldı. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha