Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Coherus BioSciences (CHRS) hisseleri, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) şirketin Niemann-Pick hastalığına yönelik geliştirdiği tedavisini onaylamasının ardından 28% yükseldi. Kısaca NPC; beyin, dalak, karaciğer, akciğerler ve kemik iliğinde anormal miktarlarda lipid (mum, yağ ve kolesterol gibi yağlı maddeler) birikmesine neden olan, bir grup kalıtsal metabolik bozukluğu ifade eden bir hastalıktır.  

📈 Intuitive Machines (LUNR) SpaceX ile işbirliği ile IM-1 ay görevi için 12 Ocak 2024’ten itibaren çok günlük bir fırlatma aralığı duyurduktan sonra 11% değer kazandı. 

📉 ArcelorMittal (MT), Kazakistan’ın en az 42 kişinin ölümüne ve dört kişinin de kaybolmasına neden olan maden yangınının ardından ArcelorMittal’in bir birimini kamulaştıracağı haberleriyle 5%’in üzerinde değer kaybetti. Hükümetin varlıklar için ödeme yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha