Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Intel (INTC) güçlü üçüncü çeyrek bilançosu ve yükselttiği tahminleriyle 8% yükseldi. Şirketin dördüncü çeyreğe ilişkin 14,6 milyar ile 15,6 milyar dolarlık beklentisi, analistlerin 14,35 milyar dolarlık tahminini aştı. Ayrıca CEO Pat Gelsinger, şirketin yeni maliyet azaltma girişimiyle 2023 için maliyetleri 3 milyar dolar azaltmayı hedeflediğini belirtti.

📈 Amazon (AMZN) hisseleri, teknoloji bilançoları arasında beklentileri aşarak 5% değer kazandı. Şirket gelirleri 2022’deki sıkıntılardan toparlanarak üçüncü çeyrekte 13% yükseldi. E-ticaret satışları 7% artarken, dijital reklam gelirleri ise 26% ralli yaptı. Ancak şirketin bulut segmenti AWS, 12%’lik büyümeyle rakiplerinin gerisinde kaldı. 

📈 DexCom (DXCM) 2023 genel için satış görünümünü yükselttikten sonra 16% ralli yaptı. Şirket, 2023 gelirlerinin 3,575 milyar ile 3,6 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Analistler, 2023 için 3,54 milyar dolar gelir bekliyordu. Şirket ayrıca 500 milyon dolarlık hisse geri alımı yapacağını açıkladı. 

📉 Ford Motor (F), United Auto Workers grevlerinin şirket üretimini sekteye uğratmasıyla üçüncü çeyrek bilançosunda beklentileri karşılayamadı ve 2023 beklentilerini düşürdü. Bilanço sonrası hisse 3% geriledi. Ford ve UAW, sendikanın altı haftalık grevini sonlandıran geçici bir anlaşmaya vardı. 

📉Enphase Energy (ENPH) karışık üçüncü çeyrek bilançosu ve düşürdüğü görünümüyle 20% değer kaybetti. Şirketin dördüncü çeyrek için açıkladığı 300-350 milyon dolarlık gelir beklentisi, konsensüs 579 milyon doların oldukça altında kaldı. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha