Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 ServiceNow (NOW) üçüncü çeyreğe ilişkin karışık rakamlar açıklamasına rağmen, iyimser dördüncü çeyrek beklentileriyle 5%’in üzerinde yükseldi. Şirket, dördüncü çeyrek satışlarının 2,32 milyar ile 2,325 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu da yıllık bazda 25%’lik bir artışa işaret ediyor.

📈 Endeavor (EDR) hisseleri, Silver Lake’in şirketi özelleştirme teklifinin ardından 21% ralli yaptı. Şirket, hisselerini üçüncü bir tarafa satmakla ilgilenmediğini ve küresel spor ve eğlence firması bünyesindeki varlıklar için teklifleri değerlendirmeyeceğini belirtti.

📉 Align Technology (ALGN) üçüncü çeyrek bilançosunda analist beklentilerinin altında rakamlar açıklamasının yanı sıra piyasa trendlerindeki olumsuz görünüm hakkında uyarıda bulunarak 2023 gelir beklentisini düşürdü. Hisse, 25% geriledi. Şirket 2023 gelirinin önceki 3,97 milyar ile 3,99 milyar dolar tahminin altında, 3,83 milyar ile 3,85 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

📉 Mattel (MAT), Barbie filminin popüleritesi sayesinde üçüncü çeyrekte oyuncak bebek satışlarında beklentileri aşsa da American Girl segmentinde sekiz çeyrek üst üste gördüğü düşüşün ardından 10% değer kaybetti. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha