Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Microsoft (MSFT) 2024 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin bilançosunda Azure bulut segmentinde gördüğü güçlü büyümeyle beklentileri aştı ve piyasa öncesi işlemlerde 4% yükseldi. Şirketin ağırlıklı olarak Azure’dan oluşan bulut hizmetleri geliri, yıllık bazda 29% yükseldi. 

📈 Stride (LRN) hisseleri, şirketin 2024 mali yılının ilk çeyreğinde beklentileri aşan bilançosunun yanı sıra tahminlerini yükseltmesiyle 12% ralli yaptı. Şirket, ikinci çeyrek gelirinin 484 milyon dolarlık konsensüsünün üzerinde 490 milyon dolar ile 510 milyon dolar aralığında ve 2024 mali yılı gelirinin de 1,94 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde, 1,96 milyar dolar ile 2,03 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor.

📉 Alphabet (GOOGL) bulut segmentindeki büyümenin üçüncü çeyrekte beklentilerin altında kalması nedeniyle 7% geriledi. Google Cloud segmenti, konsensüs beklentileri karşılayamayan tek birim oldu. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha