Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

October 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Bitcoin ETF’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanacağı umuduyla Bitcoin’in 30 dolar eşiğini aşmasının ardından kripto odaklı hisseler piyasa öncesinde değer kazandı. Riot Platforms (RIOT) 4,4%, Marathon Digital (MARA) 5%, MicroStrategy (MSTR) 3%, HUT 8 Mining (HUT) 7%, Bitfarms (BITF) 4%, CleanSpark (CLSK) 6% ve Bit Digital (BTBT) 4% yükseldi.

📈 Harpoon Therapeutics (HARP) hisseleri, şirketin küçük hücreli akciğer kanseri ve diğer nöroendokrin tümör tipleri için geliştirdiği tedavisinin Faz 1/2 klinik sonuçlarını açıklamasının ardından 40% arttı.

📈 Roviant Sciences (ROIV), Roche’nin Televant Holdings’i 7,1 milyar dolara satın alacağı haberinin ardından 16% yükseldi. Televant’ın 75%’i Roviant’a, 25%’i ise Pfizer’a (PFE) ait. 

📉 Great Ajax (AJX), 3 Temmuz’da duyurulan Ellington Financial (EFC) ile birleşme anlaşmasını feshetmesinin ardından 18% geriledi. 

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha